Як оплачується лікарняний.?

04.07.2016

Як оплачується «лікарняний»?

№44-45 (9372-9373) // 26 березня 2011 р.

З січня — після набрання чинності Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» — багато працівників, вийшовши після хвороби на роботу, зіткнулися з тим, що оплата лікарняного їм була проведена з затримкою.

З читацькими листами, в яких автори просять роз’яснити, яким чином тепер будуть оплачуватися лікарняні листи, ми звернулися до керівника Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Діані Петрівні Чорноморець.

— У зв’язку з прийняттям Закону про єдиний соцвнесок з 1 січня відбулися зміни в деяких законодавчих актах, в тому числі і в Законі про соцстрахування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Як і раніше, роботодавець оплачує працівнику перші п’ять днів хвороби, а з шостого дня, відповідно до закону, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачує наш Фонд. Але змінився принцип взаємодії роботодавців з Фондом — ліквідовано механізм взаємозаліку. Раніше роботодавець, а точніше, страхувальник, не перераховуючи внески на рахунок фонду, міг з цих коштів оплатити лікарняний лист.

За новими правилами, страхувальник-роботодавець повинен відкрити в банку, а бюджетні організації — в органах Державного казначейства України окремі поточні рахунки для зарахування на них страхових коштів, які використовуються виключно на виплату соціальних допомог застрахованим особам. Коли працівник принесе у відділ кадрів, бухгалтерію листок непрацездатності, роботодавець повинен оформити заявку-розрахунок встановленого зразка, яка є підставою для перерахування на рахунок підприємства страхових коштів з Фонду. Фонд, отримавши зазначену заявку-розрахунок, протягом 10 днів має перерахувати гроші на рахунок підприємства.

Таким чином, оплата листка непрацездатності не залежить від фінансового стану підприємства — ці гроші мають цільове призначення, їх не можна використовувати за іншим призначенням, наприклад, на погашення заборгованості. Але, з іншого боку, може виникнути проблема зі своєчасністю отримання допомоги. Справа в тому, що закон дає роботодавцю 10 днів на оформлення лікарняного після його пред’явлення, тобто до подачі заявки у Фонд соцстраху. У нього теж є 10 днів на перерахування коштів на рахунок роботодавця. Тобто роботодавець, який у відповідності зі ст. 52 Закону про соцстрахування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності повинен виплатити допомогу у найближчий після призначення день, установлений для виплати заробітної плати, може не укластися в строк.

У січні роботодавці зіткнулися з проблемою, коли старий порядок виплати по лікарняному листу був відмінений, а новий, затвердив форму заявки, ще не набув чинності. Роботодавці опинилися перед питанням, як виплачувати працівникові допомогу, починаючи з шостого дня настання непрацездатності, якщо кошти Фонду без зазначеної заявки не могли надійти на рахунки підприємства.

Зараз вже все владналося, питання вирішились. Підприємства відкрили спеціальні поточні рахунки, гроші на них надходять вчасно. За два минулі місяці для оплати листків непрацездатності Фонд отримав 24,2 млн. грн. сплачено понад 20 тисяч лікарняних.

— Розкажіть, як оплачується лікарняний лист?

— Як і раніше, сума, що виплачується за лікарняними листками, залежить від середнього заробітку та страхового стажу. До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, який мав працівник під час роботи до 28.02.2001 р. і страховий стаж з 28.02.2001 р. тобто період сплати страхових внесків до ФСС з ТВП. Якщо працівник має страховий стаж до 5 років, йому буде виплачено допомогу з тимчасової непрацездатності у розмірі 60 відсотків середнього заробітку. При страховому стажі від 5 до 8 років розмір допомоги становить 80 відсотків середнього заробітку, більше 8 років — 100 відсотків середнього заробітку.

100 відсотків середнього заробітку незалежно від страхового стажу виплачується чорнобильцям (1-4-ї категорії); одному з батьків або особі, що їх замінює і доглядає за хворою дитиною віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни. »; жертвам нацистських переслідувань та донорам.

Лікарняний лист по вагітності та пологах оплачується в розмірі 100 відсотків незалежно від страхового стажу, причому з першого ж дня за рахунок коштів Фонду соціального страхування, в той час як, нагадаю, в інших випадках оплата листка непрацездатності за рахунок ФСС з ТВП проводиться з 6-го дня хвороби.

— Питання Ельвіри Ст. «чи Можу я розраховувати на 100-процентну оплату лікарняного, якщо в моєму трудовому стажі була перерва у п’ять років? Загальний трудовий стаж понад 9 років».

— Перерва в роботі на стаж для оплати листка непрацездатності не впливає. Якщо загальний страховий стаж складає 8 років і більше, лікарняний буде оплачуватися в розмірі середнього заробітку.

— Як оплачується лікарняний лист, якщо у мене немає картки соціального страхування? — питає Ольга К.

— Справді, у заявці-розрахунку на отримання коштів для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності необхідно вказувати номер страхового свідоцтва про загальнообов’язкове державне страхування. Відсутність такого свідоцтва не є підставою для відмови оплатити лікарняний лист. Якщо у працівника немає такого свідоцтва, ставиться номер ідентифікаційного коду, який співпадає з номером страхового свідоцтва. Для віруючих, у яких в паспорті є відмітка про відмову від ідентифікаційного коду, в заявці вказується номер паспорта.

Страхові свідоцтва мають бути впроваджені в Україні до 2014 року.

— Як оплачується лікарняний лист по догляду за дитиною? — цікавиться Олена О.

— Так само, як і звичайний лікарняний, — в залежності від середнього заробітку матері і її стажу, якщо тільки дитина не є потерпілим від Чорнобильської катастрофи — в цьому випадку, як я вже розповідала, матері оплатять 100 відсотків її середнього заробітку.

— Тетяна Д. скаржиться. «закрила Лікарняний у п’ятницю, 18 лютого. На роботу вийшла 19 лютого. Відповідальний за оформлення лікарняних листів не оформляє мій лист у зв’язку з тим, що протоколи вже здані в бухгалтерію. Чому мені відмовили нараховувати гроші за лікарняним? 20 числа ми отримуємо аванс, 5-го — заробітну плату».

— Роботодавець зобов’язаний взяти лікарняний лист і в 10-денний термін прийняти рішення: сплатити його або відмовити (випадки, коли лікарняний не оплачується, визначені законодавством). Інша справа, що бухгалтерія просто не встигне розрахувати і нарахувати гроші до дня виплати авансу. Допомога по тимчасовій непрацездатності адміністрація зобов’язана видати в найближчий день виплати зарплати після надходження страхових коштів на спеціальний рахунок.

Олександр пише: «Працюю за сумісництвом. Як оплачується лікарняний лист?».

— Лікарняний лист оплачується за основним місцем роботи та за копії лікарняного за сумісництвом.

«чи Оплачується лікарняний лист, якщо я захворів, перебуваючи у відпустці за свій рахунок?» — питає Андрій.

— Якщо працівник знаходиться у відпустці за свій рахунок, йому лікарняний не оплачується.

— Лист Лариси К. яка є громадянкою Росії і працює там вахтовим методом: «Оплатять мені лікарняний лист, виданий в Україні?».

— листок непрацездатності підлягає оплаті відповідно до угоди про надання медичної допомоги громадянам держав — учасниць СНД, підписаної 27 березня 1997 року і ратифікованою 1 червня 2000 р.

Інтерв’ю вела Валентина Онькова

Короткий опис статті: лікарняний лист оплата закрила Лікарняний у п’ятницю, 18 лютого. На роботу вийшла 19 лютого. Відповідальний за оформлення лікарняних листів не оформляє мій лист у зв’язку з тим, що протоколи вже здані в бухгалтерію. Чому мені відмовили нараховувати гроші за лікарняним? 20 чи лікарняний лист оформлення трудовий стаж оплата бухгалтерія рпсчет

Джерело: Як оплачується «лікарняний»?

Також ви можете прочитати